مراسم تودیع و معارفه رئیس عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم پزشکی آجا برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم پزشکی آجا با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد آجا ، امیر دریادار دوم دکتر مصطفی مداح معاون بهداشت ، امداد ، درمان و آموزش پزشکی آجا و امیرسرتیپ دوم دکتر رامین حمیدی  فرمانده دانشگاه علوم پزشکی آجا در سالن همایش های دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم فرمانده دانشگاه علوم پزشکی امیر دکتر حمیدی ضمن خیر مقدم و تبریک ولادت حضرت معصومه (س) گفت: با توجه به حضور شبانه روزی جوانان مومن و دانشجو در این دانشگاه جا دارد امور فرهنگی و مذهبی و علمی با شور و شعف بالایی انجام شود که عقیدتی سیاسی  با برگزاری برنامه فرهنگی و  چندین همایش علمی و مذهبی توانسته است موجب شور و هیجان در بین دانشجویان و مسئولین و ارتقاء دانشگاه گردد. 
دکتر حمیدی با تاکید بر پرورش دانشجوی با ایمان ، با تقوا ، متعهد ، به روز و با سطح علمی بالا در دانشگاه علوم پزشکی آجا خاطر نشان کرد : نیروی انسانی مورد نیاز سامانه بهداشت و درمان آجا در دانشگاه علوم پزشکی آجا پرورش می یابد واین نشان از اهمیت بالای این دانشگاه است . پرورش دانشجوی متعهد و با تقوا مورد نظر و تاکید است البته در کنار آن دانشجویان این دانشگاه  باید از نظر علمی و پژوهشی نیز بالاترین سطح علمی و آموزش را دارا باشند . کسب افتخارات در زمینه های علمی ، پژوهشی و همچنین ارتقاء رتبه دانشگاه در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشورکمترین انتظار از این دانشگاه می باشد  .
سپس حجت الاسلام و المسلمین حسین صنعت پور امیری رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد آجا با تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت گفت : حضرت معصومه(س) دارای شخصیت رفیع و مقام والا می‌باشد به طوری که ائمه طاهرین ـ علیهم السّلام ـ از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کرده‌اند و از مقام والای او سخن گفته‌اند.
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه شهر مقدس قم افزود: شهر قم اولین مرکز تشیع در ایران است و به طور کلی قم از همان  ابتدا  مورد توجه ائمه ـ علیهم السّلام ـ بوده  و از این شهر به عنوان حرم و پناهگاه اهل بیت یاد کرده‌اند. بعد از دفن حضرت معصومه در این شهر توجه علویان و سادات نسبت به قم فزونی یافت و در اعصار مختلف قلب جهان تشیع در قم می‌تپید و علوم مختلف اهل بیت ـ علیهم السّلام ـ در این شهر ترویج و تبلیغ می‌شد. امروزه هم شهر مقدس قم بسان ستاره‌ای درخشان در آسمان تشیع می‌درخشد و در هیچ جای دنیا شهری با این ویژگی ها وجود ندارد. وجود پر ثمر هزاران عالم و دانشمند تراز اوّل شیعی، حوزه علمیه عظیم و گسترده برای بسط و گسترش علوم مختلف شیعی، توجه هر ساله میلیونها عاشق اهل بیت ـ علیهم السّلام ـ به این شهر، برگزاری مراسمات مذهبی ناب شیعی، این شهر را به قلب تپنده جهان تشیع در دنیا تبدیل کرده است. وجود مرقد مطّهر و منور حضرت معصومه و رونق مسجد جمکران سرمایه ای گرانبها در جهت افزایش برکات این شهر است.
وی در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای حجت الاسلام والمسلمین محمد شهامتی ، رییس اسبق عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای وی آرزوی موفقیت در همه امور زندگی کرد و حجت الاسلام والمسلمین ابوذر ملک محمدی  را به عنوان رییس عقیدتی سیاسی دانشگاه علوم پزشکی آجا معرفی نمود و گفت: حجت الاسلام ملک محمدی فردی با اخلاق، ولایت مدار ، پرتلاش و جوان است و امیدوارم با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر منشا خیر و برکات در مسئولیت جدیدش باشد.