مراسم روز پرستار و تقدیر از پرستاران نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری در دانشگاه علوم پزشکی آجا برگزار شد .

همزمان با سالروز ولادت پیاور آور حماسه کربلا حضرت زینب کبری (س) مراسم روز پرستار و تقدیر از پرستاران نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد مشترک ارتش امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری ، رئیس اداره بهداشت ، امداد ، درمان و آموزش پزشکی آجا امیر دریادار دوم مصطفی مداح ، فرمانده دانشگاه علوم پزشکی اجا امیر سرتیپ دوم دکتر رامین حمیدی فراهانی ، رئیس عقدیتی سیاسی دانشگاه علوم پزشکی اجا حجت الاسلام والمسلمین محمد شهامتی ، روسای اداره بهداشت و درمان نیروهای آجا و پرستاران در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی آجا برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت ایاتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گروه موزیک دژبان آجا ،  امیر دریادار دوم مصطفی مداح ضمن تبریک روز پرستار گفت : نامگذاری روز پرستار به مناسبت ولادت بانوی بزرگ اسلام حضرت زینب کبری (س) باعث افتخار شما پرستاران عزیز است و این موضوع کار شما را بسیار سنگین و دشوار می نماید چرا که شما از کسی الگو می گیرید که تمام خوبی ها و زیبایها در اوست. حضرت زینب کبری (س) اسوه صبر و استقامت است و این موضوع باید سرلوحه پرستاران عزیز باشد. پرستاری یعنی صبر ، پایداری،فداکاری ، سختی ، از جان گذشتگی،عشق ، تلاش و زحمت که همه اینان از حضرت زینب (س) است و پرستاران عزیز با تمام توان و ایثار  از جان ، مال و خانوده خود می گذرند و به درمان بیماران می پردازند.
در ادامه امیر دریادار دوم دکتر حبیب الله سیاری ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) افزود : پرستاران عزیز باید افتخار کنند که چنین روز عزیز و تولد چنن شخصیت عظیمی را به روز پرستار نامگذاری شده است. شغل پرستاری از هر لحاظ سخت و دائما در معرض خطر انواع بیماری های خطرناک  است این شغل ایثار، از جانگذشتگی و فداکاری می خواهد و امیدوار هستیم این فرشتگان نجات همواره موفق باشند.
امیر دریادار دکتر سیاری سپس با اشاره به ویژگی های یک پرستار نمونه خاطرنشان کرد : یک پرستار نمونه ویژگی هایی را باید داشته باشد که عبارتند از : دارای علم و دانش نوین و بروز باشند و به بالاترین مهارت حرفه خود دست یابند و  دارای تعهد ، اعتقاد ، صبر ، استقامت و ظاهره آراسته باشند. 
معاون هماهنگ کننده و ریس ستاد مشترک ارتش در پایان گفت : حضرت زینب کبری (س) پرستاری بود که با دیدن انواع نامهربانی ها ،دشمنی ها و سختی ها هیچ گاه در مقابل دشمن کوتاه نیامد و از قیام عظیم کربلا تا آخرین نفس دفاع کرد و با گفتن جمله ما هرچه دیدیم زیبا بود همه را شگفت زده کرد. پرستاران عزیز نیز با دیدن همه نوع سختی همواره با فداکاری و مهربانی به شغل خود مشغولند و همواره این شغل را مقدس دانسته و به آن افتخار می کنند.