در هفته تحقیق وپژوهش ٫ ششمین همایش بررسی فرهنگ سلامت از منظر قرآن کریم و احادیث با حضور محققان،پژوهشگران و دانشجویان در سالن همایش های دانشگاه برگزار شد.
در هفته تحقیق وپژوهش ٫ ششمین همایش بررسی فرهنگ سلامت از منظر قرآن کریم و احادیث با حضور فرمانده دانشگاه علوم پزشکی اجا امیر سرتیپ دوم پزشک رامین حمیدی فراهانی، رییس عقیدتی سیاسی دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین محمد شهامتی، محققان،پژوهشگران و دانشجویان در سالن همایش های دانشگاه برگزار شد.
در این همایش امیر دکتر حمیدی طی سخنانی با تاکید بر تحقیق و پژوهش گفت: بدون شک ارائه ایده های خلاقانه و نتایج ارزشمند پژوهش های دانشجویی در حیطه های مختلف علوم اسلامی و سلامت برگزارکنندگان را در به انجام رساندن پربار همایش یاری خواهد نمود امید است این همایش با استفاده از تجارب اساتید بزرگوار و دانشجویان محقق از سراسر کشور گامی بلند در جهت ارتقا سطح دانش شرکت کنندگان و جامعه علمی کشور بردارد.
 
در ادامه دبیر کل همایش و رئیس عقیدتی سیاسی دانشگاه با اشاره به اهمیت سلامتی جسم و روان در دین اسلام افزود :آشنایی با دستورات دین مبین اسلام در حوزه سلامت مد نظر ماست که نیاز تحقیقات و پژوهش های نوین در این زمینه صورت گیرد چرا که در این مورد با توجه به گستردگی و پیچیدگی آن هر چه تعداد تحقیقات و پژوهش ها زیاد باشد باز کم است چرا که دین اسلام برای همه زمان ها و علوم است. 

در پایان این همایش از ارائه دهندگان مقالات برتر و همچنین از محققین و پژوهشگران برتر دانشگاه به مناسبت هفته پژوهش  با اهداء هدایا و لوح تقدیر قدردانی شد.
گفتنی است در این همایش تعداد بالغ بر ۲۰۰ مقاله به دبیر خانه ارسال و تعداد ۶۸ مقاله پذیرفته شد.