انجمن علمی دانشجویی پزشکی ارتش مجری طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
در اواخر هفته گذشته انجمن علمی دانشجویی پزشکی ارتش به عنوان مجری طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکی ارتش ایستگاه هایی در ساختمان مرکزی دانشگاه برپا داشتند. در این ایستگاه ها فشار خون آقایان و بانوان بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی مورد سنجش، ثبت و پیگیری های لازم قرار گرفت. این ایستگاه ها در کنار بیش از 1000 بیمارستان و 26 هزار مرکز بهداشت به هدف کنترل فشار خون ۴۰ میلیون فرد بالای ۳۰ سال برپا شده است که در دنیا برای اولین بار با این سطح صورت می پذیرد.
رئیس جمهور در طرح ملی سلامت با بسیج کنترل فشار خون به شکل یک تحول در نظام پیشگیری کشور موافقت کرد و به سازمان های مختلف کشور ابلاغ شد؛ وزارت بهداشت نیز همزمان در دستگاه های غیر دولتی با بسیج جامعه پزشکی، انجمن های علمی، سازمان نظام پزشکی و ثمن های نظام پزشکی امروز کار بسیج کنترل فشار خون را در مراکز سیار و ثابت خود شروع کرده و تا 15 تیر این طرح ادامه خواهد داشت.
وزیر بهداشت در گفت و گو با شبکه خبر: «از حدود 380 هزار مرگی که در سال 96 داشته ایم 313 هزار نفر (که 82 درصد را شامل می شود) به دلیل  بیماری های غیرواگیر بوده است که فقط 97 هزار نفر از بین این تعداد به دلیل فشار خون و عوارض فشار خون از بین رفته اند و حدود 161 هزار نفر نیز به دلیل عوارض فشار خون و بیماری های سکته های مغزی و قلبی و بیماری های مزمن کلیه از بین رفته اند. سردردهای ناگهانی، اختلالات عصبی خاص، اختلالات بینایی، سرگیجه و مشکلات قبلی مثل تپش قلب و آریتمی قلب از علائم فشار خون است اما فشار خون مزمن ممکن است علائمی نداشته باشد.»